Záskok – náhradný svadobný fotograf

Svadba patrí k udalostiam, na ktoré chce mať človek krásne spomienky až do konca svojho života. A keď si najme profesionála, ktorý mu má spomienky zachytiť či už na fotografiách, alebo videu, nechce na poslednú chvíľu riešiť záskok. Z akéhokoľvek dôvodu.

Klienti svadobných fotografov oslovujú niekoľko mesiacov, prípadne rokov dopredu. V tom momente sa obaja zaväzujú dodržať zmluvu. Klient platí zálohu a fotograf svoje záväzok potvrdí zábezpekou, že má v prípade akýchkoľvek komplikácií z jeho strany za seba záskok.

Nezbednica

Ak ide o profesionála, nemal by to byť problém. Keďže sa vo fotografickej brandži pohybuje a orientuje roky, pozná svojich kolegov. Kolegov, ktorých neberie len ako konkurenciu, ale skôr ako kamarátov. Amatéri tu väčšinou zlyhávajú.

Ale aj profesionál potrebuje vybrať ten správny záskok. Ak by si vybral iného svadobného fotografa, ľahko sa mu môže stať, že počas sezóny nebude mať ani on voľný víkend a potom by nemohol zaskočiť. Koho odporúčam vybrať?

Poznám viacero fotografov, ktorí sa venujú umeniu, módnej fotografii, alebo športovej a svadbami sa živiť nechcú. Fotia roky, fotia kvalitne, ale svadby ich nenapĺňajú, alebo ich nechcú fotiť kvoli náročnosti. Celodenná svadba je poriadna makačka.

Pod bránou nevesta so ženíchom

Každý z nich však už nejakú nafotil. Či už v rodine, alebo kamarátom a s výsledkom boli spokojní. Môj záskok sa snažím už roky ukecať do pravidelnejšieho fotenia svadieb, ale hlavne kvôli fyzickej náročnosti, fotografuje svadby len občasne.

Najdôležitejším faktorom, prečo som si ju vybral, je však dôvera. Viem sa na ňu 100% spoľahnúť. Ako po profesionálnej stránke, tak po stránke personálnej. A taký by mal byť aj váš záskok.

FacebookGoogle+LinkedInTwitterStumbleUponPinterestEmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>