Výhody svadobnej agentúry

V zahraničí je to štandard, na Slovensku stále veľký nadštandard a okrajová záležitosť. Služby svadobnej agentúry však môžu byť prospešné všetkým plánujúcim ich veľký deň. Je na čase urobiť trochu osvety.

Dnes som „vyspovedal“ mladý tým kreatívnych ľudí, ktorí organizujú svadby a podujatia. Za veryberry mi odpovedala Kristína Zelenáková. Okrem nej sa o vás radi postarajú aj Zuzka a Martin.

Upírsky bozk ženích

„Sme mladí nevybúrení kreatívci“ začala Kristína. Na jednej strane môže vek odstrašiť, na druhej je super, že sa o vás postarajú mladí ľudia, plní sviežich nápadov, ktorí majú niekoľko ročné skúsenosti s organizovaním podujatí. Tento rok pridali aj svadby.

„Výhodami spolupráce so svadobnou agentúrou je hlavne odbúranie stresu pred a počas svadby. Všetky starosti zostávajú na našich pleciach a vám prenechávame len radosti.“ pokračuje Kristína.

Ako fotografa ma vždy teší, keď vidím uvoľnených mladomanželov, ktorí nenaháňajú zabudnuté zákusky, alebo meškajúce kvety.

„Svadbu vieme zabezpečiť buď ako celok, alebo po častiach. Spolupracujeme len s overenými partnermi a dodávateľmi.“ Jedným z nich som aj ja :)

Prestieranie

Ponuka služieb svadobných agentúr a ich partnerov a dodávateľov zahŕňa:

 • Vypracovanie komplexného plánu príprav a harmonogramu svadby
 • Komunikácia s dodávateľmi a partnermi a následná prezentácia ponúk
 • Krajčírske práce a služby svadobného salónu
 • Grafické návrhy a tlač oznámení
 • Služby starejšieho a návrh programu hostiny (svadobné hry a umelecké vystúpenia)
 • Zabezpečenie priestorov sobáša a hostiny
 • Kvalitný catering vrátane svadobnej torty, koláčov a výslužiek (vrátane ochutnávky)
 • Výzdoba obradnej siene, priestorov hostiny a svadobné kytice a pierka
 • Vizáž, prípadne kadernícke služby
 • Fotografické služby a služby kameramana
 • Hudobná reprodukcia cez zmluvného DJ, alebo živej kapely
 • Zabezpečenie historického vozidla, alebo krásnej limuzíny

Limuzína

Ďalšou veľkou výhodou svadobnej agentúry je široké portfólio kontaktov. Vďaka dlhodobým vzťahom vzniká možnosť získania zliav u niektorých dodávateľov a partnerov.

„Nie u všetkých sa to dá, ale pre klienta sa vždy snažíme dohodnúť to najlepšie a najvýhodnejšie.“ dodáva Kristína. Ak máte šťastie, môžete vďaka svadobnej agentúre aj ušetriť.

Zo skúseností zo zahraničia môžem svadobné agentúry len odporučiť. Preberajú zodpovednosť a vďaka skúsenostiam vedia pružne reagovať na odchýlky od plánu. Väčšina mladomanželov organizuje svadbu raz za život.

Torta

Na 100% vás niečo zaskočí, v najhoršom prípade počas svadby. Pre fotografa nie je nič horšie, než napätý mladomanželský pár. Pre mladomanželov sú to fotografie, kde sa sami sebe nepáčia. A napätie sa odzrkadluje v tvári.

Postavte sa pred zrkadlo, zamračte sa na seba a odpovedzte – páčite sa sami sebe takto? :)

Po mojich odporúčaniach už zostáva len jedna nezodpovedaná premenná. Cena služieb svadobnej agentúry. Sú dva spôsoby fakturácie. Agentúra fakturuje svoje služby separátne, po položkách vypíše aj ceny za služby dodávateľov a klientov, alebo ponúkne sumu celého balíku.

veryberry.sk

Čo je lepšie posúdiť takto z brucha neviem, ale vždy odporúčam, aj pri otázke ktorý fotograf (okrem mňa): nechať si urobiť 2-3 ponuky a vybrať si podľa prístupu, referencií a audiovizuálneho materiálu.

Ďakujem Kristíne za informácie a prajem celému teamu Veryberry veľa úspechov.

FacebookGoogle+LinkedInTwitterStumbleUponPinterestEmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>