Výber miesta svadobnej hostiny

Termín máte dohodnutý, počty hostí odhadnuté, rozpočet naplánovaný. Je na čase vybrať miestnosť pre svadobnú hostinu. Ak chcete, aby si práve tú vašu svadbu pamätali do konca života, je tento článok tým pravým.

Výber ideálnej miestnosti, alebo miesta konania svadby nie je až tak jednoduchý, ako sa môže na začiatku zdať. Každý má svoje predstavy, často do organizácie zasahujú aj rodičia a preto uvediem pár kritérií, ktoré vám pri výbere veľmi pomôžu.

Art Hotel Kaštieľ Tomášov

Lokalita

Ak všetci hostia pochádzajú z jedného mesta, alebo z jeho blízkeho okolia, voľba je jednoduchšia. V prípade, že časť rodiny má cestu dlhšiu, je ideálne pozerať na veľkosť tejto skupiny a financie. Občas sa viac oplatí presun väčšej skupiny za menšou.

Nezabúdajte, že je stále očakávané od mladomanželov zaplatenie ubytovania, aj keď tento zvyk pomaly ustupuje. V tomto prípade odporúčam osloviť hotely. V balíkoch sa dajú vyjednať zaujímavé zľavy, alebo dostanete mladomanželský apartmán zadarmo.

Veľkosť miestnosti

V prípade rozhodnutia sa pre reštauráciu, či hotel, je veľkosť z môjho pohľadu druhý najdôležitejší faktor pri výbere miesta svadobnej hostiny. Viac krát som zažil zlý výber, ktorý ovplyvnil zábavu v negatívnom zmysle. Preto neodporúčam oddelovať tanečný parket od stolovania!

Hostia sú citliví na presuny. Viac za tancom, než jedlom. Radšej presuňte bufetové stoly do vedľajšej miestnosti a uvoľnite miesto pre parket. Ťažko sa motivujú ľudia do tanca, keď sa odohráva vedľa.

Reštaurácia Bridge

Pri zasadacom poriadku nezabudnite na miesta pre fotografa, kameramana, DJa, a/alebo kapelu a starejšieho. Pri parkete potrebuje miesto na rozloženie kapely (štandardne takých 6-9 m2) alebo DJa (4-6m2).

Ak sa vám k tomuto všetkému ešte podarí nájsť aj vďaka vysokým stropom vzdušnú miestnosť, máte vyhrané. Atmosféra vysokých stropov robí veľa.

V prípade svadby v exteriéri rátajte s nutnosťou zastrešenia aspoň časti (stolovania a parketu) plochy bielymi stanmi. Ak máte možnosť, nechajte jednu stenu na stane otvorenú, ideálne tú pri ktorej končí parket. Ale nezabudnite ponechať zastrešenie nablízku. Ak by pršalo, alebo sa objavili komáre.

Kuchyňa

Toto kritérium môže, aj nemusí rozhodovať. Jedlo môže byť dodávané aj externe a nemusí byť súčasťou dohody s prenajímateľom miestnosti. Kvalitná kuchyňa je však veľké plus, často aj finančné. Hotely a reštaurácie dokážu zľaviť, alebo odpustiť niektoré poplatky, keď mladomanželia zoberú komplet balík služieb.

Sú dva štandardné typy stravovania pre svadobné hostiny, banket a bufet.

Bufet

Banket je formálna hostina s pevným zasadacím poriadkom a dopredu určeným poradím jedál. Pri bufete jedlo nepodávajú čašníci, nachádza sa na separé stoloch. Na výber bývajú ako studené, tak teplé jedlá a hostia si chodia naberať sami.

Bližšie ku catteringu sa budem vyjadrovať v inom článku.

Záver a postrehy

Ak myslíte aj na fotografa a kameramana, skúste nájsť čo najsvetlejšiu miestnosť, ideálne s bielymi, alebo bledými stenami vrátane stropu, žiadnymi zbytočnými dekoráciami na stenách a osvetlením štandardnej farby.

Najťažšie sa mi fotilo za takýchto podmienok:
Asi 8 metrov vysoký strop z rákosia kombinovaný s osvetlením zo zelených pivových fliaš
Veľký železný pavúk a ďalšie dekorácie na stenách v kombinácii s tmavým dreveným stropom
Pivnica s nízkymi klenbovými stropmi a farebnými stenami
Starý kulturák vylepšený o čierne závesy po celej výške všetkých stien

Pavúk na stene

Ak ste sa dočítali až sem a čítali ste pozorne, musí vám chýbať najdôležitejší faktor výberu miesta svadobnej hostiny. Tým je váš pocit. Ak sa niekde necítite fajn, ani nad miestom neuvažujte. Neužili by ste si zábavu a o to ide. Prajem veľa šťastia pri výbere :)

FacebookGoogle+LinkedInTwitterStumbleUponPinterestEmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>