Upršané svadobné fotenie

So začiatkom septembra sa okrem poklesu teplôt väčšinou spája aj zvýšené riziko daždivého počasia. Čím neskorší termín, tým šancu zvyšujete. Október je slnečný len výnimočne, v novembri hlavne v severnejších častiach Slovenska neprekvapí ani sneh.

Ale čo robiť, keď vonku leje vy sa vydávate/fotíte svadbu? Základom je nestresovať a pripraviť sa.

Kaviareň odraz snúbenci

Najjednoduchšie to majú nevesty a fotografi (článok píšem ako pre snúbencov, tak fotografov), ktorí majú svadbu v peknom hoteli. Či už modernom, alebo historickom, dá sa v nich nafotiť veľmi veľa krásnych fotiek.

Odporúčam vyhľadávať vzdušné priestory, kde ženícha a nevestu zakomponujete do celkového prostredia. Krásne fotky vznikajú aj pri oknách, cez ktoré preniká denné svetlo. Ak je fotograf akčnejší, môže vás odfotiť z vonkajšej strany okna a zachytiť aj kvapky na skle.

Hotelová chodba snúbenci

Pekné a netradičné fotky sa dajú urobiť aj v apartmáne, na chodbe, na schodisku, alebo ak hotel ponúka, aj vo wellnesse. Len aby sa z neho snúbencom aj chcelo vyjsť. :)

V prípade, že vám hotel nevyhovuje, alebo nemáte žiaden k dispozícii a nemáte objednané náhradné riešenie, je nutné improvizovať. V Šali som fotil v historickom múzeu, v Bratislave vo viacerých kaviarňach a baroch, dokonca aj v botanickej záhrade.

Skákajúci mladomanželia

Ak si dopredu nedohodnete žiadnu prevádzku, či podnik, kde by ste chceli fotiť v prípade dažďa, najľahšie je ísť do ulíc a opýtať sa na mieste. Doteraz nás ešte nik neodmietol. Dokonca nám v niektorých podnikoch dali kávu, či koláčik na účet podniku.

V najhoršom prípade, ak neprichádza do úvahy ani jedna z mnou načrtnutých možností (i keď si to neviem predstaviť), odporúčam dohodnúť náhradný termín fotenia aranžovaných svadobných fotografií.

Hotelová chodba snúbenci

Napriek potenciálnemu daždu má svadba v septembri, prípadne októbri aj svoje pozitíva. Vonku je príjemne a jesenné sfarbenie lístia ponúka krásnu kulisu. A keby aj bolo najhoršie počasie, láska prekoná všetko :)

FacebookGoogle+LinkedInTwitterStumbleUponPinterestEmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>