Koho pozvať na svadbu

Plánujete svadbu a neviete sa rozhodnuť, či zavolať všetkých bratrancov a sesternice, susedu, babku, tetky, strýka z dediny, alebo len blizku rodinu, zopár kamarátov a za ušetrené peniaze odletieť na svadobnú cestu niekam do exotiky?

Rodičia vás tlačia, že musíte tamtých a tamtých určite zavolať, lebo inak by vás ohovorili naprieč celou rodinou a ešte aj medzi kamarátmi a známymi? Čo urobiť?

Hostia

Rozhodnite sa podľa vlastného cítenia. Akoby nemci povedali, podľa pocitu v bruchu (Bauchgefühl). Vždy sa nájde niekto nespokojný. Či už preto, že ste ho nepozvali, alebo že ste s ním pozvali aj niekoho, koho nemusí, alebo kvôli jedlu, na ktoré nemá v tom momente chuť.

Existuje pár krokov, ktoré vám pomôžu vybrať si správne. Ako prvé, získajte zoznam od rodičov. Zároveň im oznámte, že je to vaša svadba a konečné rozhodnutie koho pozvete, je na vás. Iba, ak by vaši rodičia celú svadbu financovali.

Spíšte si najbližších ľudí vo vašom živote. To sú tí, ktorí na svadbe nesmú chýbať. Potom pod nimi spravte čiaru a doplnte najbližšiu rodinu, ktorú ešte nad čiarou nemáte. Ďalšia čiara a kamaráti/rodina, ktorú chcete pozvať až večer na zábavu. Tadá. Zoznam hotový.

Hostia

Ak ešte nemáte zarezervované miesto na hostinu, odporúčam v tomto bode nehovoriť o hotovom zozname nikomu z rodiny a dať sa do hľadania. Najlepšie je nájsť sálu veľkostne vhodnú k vami vytvorenému zoznamu.

Teraz môžete doma oznámiť, že je zoznam hotový. Väčšinou nastanú vyjednávania, prečo nebol pozvaný ujec a že oni za neho tú večeru aj zaplatia. Tu zúžitkujete vhodne vybratú miestnosť, ktorá nie je nafukovacia.

Malá sála

Takýmto spôsom sa vám podarí eliminovať nežiadúcich hostí, s ktorými si nie ste blízki, alebo by vám vedeli znepríjemniť hostinu. Radšej menej hostí a pár nasrdených rodinných príslušníkov, ktorých vidíte raz za neurčito, ako pokazený najdôležitejší deň vášho života.

FacebookGoogle+LinkedInTwitterStumbleUponPinterestEmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>