Keď sa nič nedarí, no všetko vydarí

Predstavte si scenár svadby. Ráno kávička, vlasy, vizáž, popritom fotenie. Všetko ide krásne podľa plánu. A potom jedna rana za druhou.

Prvý problém docválal. Vlastne dokrivkal. Mladomanželia si objednali kone, na ktorých sme mali urobiť pár pekných fotiek. Jeden z nich však prišiel s obviazanou nohou. Poriadne ju mal opuchnutú. Nevesta so ženíchom to našťastie zobrali športovo, fotky sa tiež podarili, všetko vyzeralo byť zachránené.

Kôň Pokračujte v čítaní článku

Superman: DJ + Fotograf + Kameraman

Táto príhoda je skôr tragická, než komická, ale nedá mi, musím sa s vami o ňu podeliť. Poslúži aj ako poučenie.

Na tejto svadbe som bol napoly hosť, napoly fotograf. Nevesta so ženíchom odo mňa dostali aranžované fotografie ako svadobný dar. Ponuku na celodenné fotenie za v tej dobe tretinovú taxu odmietli s tým, že za tú cenu majú fotografa, kameramana a DJa v jednom. Šípil som kulehu.

Malý fotograf Pokračujte v čítaní článku

Zamknuté prstienky

Čo by ste si ako nevesta pomysleli, keby sa vás ženích potichu opýtal: “Zlatko, nepamätáš si kód od trezoru? Môj nefunguje.”

Bola to krásna sobota. Slnko pražilo o sto dvesto, všetci sme sa v oblekoch potili ako somár v kufri a myslieť sa nechcelo asi nikomu. Z aranžovaného fotenia sme sa len tak tak doplazili na hotel a vychutnávali poslednú hodinku pred obradom.

Asi 10 minút pred odchodom do kostola začal byť ženích mierne nervózny. “Zlatko, nepamätáš si kód od trezoru? Môj nefunguje. Skúsil som ho asi tri krát.” Nevesta mierne zbledla. “Ani náhodou. Skúšal si správny? Čo všetko máme v trezore? O chvíľu musíme ísť,” odvetila.

Prstienky Pokračujte v čítaní článku

Trable s oddávajúcimi

Za ostatný rok som zažil dve príhody s oddávajúcimi.

Ešte minulé leto som fotil krásnu svadbu pri Trenčíne. Nevesta šťastná, ženích štastný, ich syn síce pomenej, ale podarili sa nám dve či tri spoločné fotografie. Na jednej sa dokonca aj usmial do objektívu. Všetko odsýpalo podľa plánu, až na obrad.

Obrad sa mal konať v priestoroch hotelovej záhrady. Postavil sa altánok, pripravili sa všetky insignie, rozostavali stoličky a pomaly sa začali schádzať hostia.

Päť minút pred obradom stretnem nervóznu nevestu. Nevedela sa dovolať oddávajúcemu starostovi. Hostia zatiaľ popíjali vinko, bavili sa na tom, že si len zažúrujú a svadba sa zopakuje o niekoľko týždňov neskôr.

Hostia Pokračujte v čítaní článku

Zážitok na neuv(a/e)renie

Na tejto svadbe som sa osobne nezúčastnil, poslal mi ju kamarát a ja som neodolal. Musel som ju zverejniť.

Vybrali sme sa na svadbu ako “banda blavákov”. Smer? Stredný východ, či ako to nazvať. Malá malebná civilizáciou zabudnutá dedinka. Nie som zrovna fajnovka, ale na jedlo si potrpím.

Obrad začínal o 14:00. Keďže som mal v aute dve osoby ženského pohlavia, vyrážali sme s necelou hodinou meškania. Vysledok: obrad sme stihli len tak tak a hladní ako vlci. Ale však sa najeme na hostine.

Predjedlo Pokračujte v čítaní článku

Nem értem ujo

Táto príhoda sa stala asi na 5., alebo 6. svadbe, ktorú som fotil. Odohrávala sa v Nových Zámkoch, v neskorších večerných hodinách.

Fotil som zase raz zmiešanú svadbu. Polovica hostí nehovorila po slovensky. Našťastie obaja mladomanželia a družičky áno a tak prekladali moje pokyny pri fotografovaní hostí so šťastným párom do maďarčiny.

Alkoholu sa skonzumovalo slušné množstvo a ako som prechádzal pomedzi hostí, zatiahol ma za rukáv saka starší pán. Prisadol som si k nemu a on začal mlieť po maďarsky. Neviem presne čo, ale keďže moje znalosti maďarčiny zahŕňajú asi 10 slov a tak som odvetil: “Nem értem.”.

Ujec Pokračujte v čítaní článku

Ako nasr…diť nevestu.

Ku svadbám patria aj vtipné situácie a ako fotograf som ich zažil neúrekom. S niektorými sa s vami podelím.

Je tomu už pár rokov, čo som fotil svadbu v jednom juhoslovenskom meste blízko maďarských hraníc. Pekná nevesta, starší ženích zo zámožnej rodiny. Svadba prebiehala v príjemnom tempe a atmosfére, až prišiel únos nevesty.

V tom čase som ešte jazdil na trojdverovej Toyote Yaris, celých 998 kubických centimetrov brutálneho výkonu 65 koníkov. Nakoľko som bol jediný triezvy, voľba bola jasná – unáša sa Yarisom. Nebolo to prvý krát, čo som mal v aute preplnené, ale prvý krát sa mi doň zmestilo 6 žien.

Nevesta a družičky Pokračujte v čítaní článku